Konferencja końcowa projektu PlasTEP 10.12.2012 15:26

W dniach 5-6 grudnia w Berlinie odbyła się konferencja końcowa międzynarodowego projektu PlasTEP prowadzonego na Wydziale Elektrycznym.PlasTEP to akronim jednego z Projektów (nr 033) wypełniających zatwierdzony przez Komisję Europejską 21 grudnia 2007 r. Program Region Morza Bałtyckiego (Baltic Sea Region - BSR) 2007-2013, a jego pełna nazwa brzmi: Rozpowszechnianie i wspieranie innowacji polegającej na wykorzystaniu technologii plazmowych w zastosowaniach związanych z ochroną środowiska w Regionie Morza Bałtyckiego. Projekt PlasTEP był finansowany - w kwocie 3.820.000 €. - ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Do powołanego pod koniec 2009 r. konsorcjum, którego zadaniem jest realizacja Projektu, należało 13 ośrodków (placówek) naukowo-badawczych z 8 państw nadbałtyckich (Danii, Estonii, Finlandii, Litwy, Łotwy, Niemiec, Polski i Szwecji) oraz dwa terenowe oddziały narodowych stowarzyszeń naukowo-technicznych inżynierów-elektryków - meklemburski VDE (Verband der Elektrotechnik, Elektronik und Informationstechnik) i szczeciński SEP ( Stowarzyszenie Elektryków Polskich). Do głównych zadań zespołu pracowników Wydziału Elektrycznego ZUT - w składzie: Marcin Hołub, Stanisław Kalisiak, Michał Balcerak, Ludwik Bojański, Michał Bonisławski, Tomasz Jakubowski, oraz Marcin Marcinek - należały analiza, przygotowanie oraz konstrukcja prototypów układów zasilających oraz układów kontroli (pomiaru, analizy, sterowania) na potrzeby realizacji wszystkich pakietów zadaniowych projektu. Administracją i obsługą finansową projektu zajmowała się Pani Marzena Olszewska.