Kompetencje kluczowe drogą do kariery 07.03.2011 11:17

W dniu 4 marca mieliśmy przyjemność gościć na Wydziale Elektrycznym młodzież ze szkół ponadgimnazjalnych z Nowogardu, Gryfic i Pyrzyc. W ramach projektu „Kompetencje kluczowe drogą do kariery” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach EFS, przedstawiona została młodzieży bogata oferta dydaktyczna Wydziału Elektrycznego, widziana przez pryzmat nieustannego ogólnoświatowego rozwoju technologii w sferze elektroniki, telekomunikacji, informatyki, mechatroniki, automatyki, robotyki oraz energetyki. Młodzież odwiedziła Laboratorium Systemów Sterowania w Mechatronice Katedry Automatyki Przemysłowej i Robotyki w Centrum Mechatroniki ZUT oraz Laboratorium Energoelektronicznych Źródeł Zasilania dla Technologii Zimnej Plazmy i Laboratorium Maszyn i Napędów Elektrycznych Katedry Elektroenergetyki i Napędów Elektrycznych.Mamy nadzieję, że udało nam się przybliżyć odwiedzającej nas młodzieży zagadnienia będące tematem badań i studiów na Wydziale Elektryczny, a także zachęcić do rozwijania zainteresowań naukami matematycznymi, fizycznymi i technicznymi. Dziękując za wizytę liczmy, że widzieliśmy się z Państwem nie po raz ostatni, a przynajmniej z część z Państwa zdecyduje się na dołączenie do grona Studentów Wydziału Elektrycznego.Kolejne spotkania zaplanowane zostały na 18.03 oraz 8.04. Łącznie Wydział odwiedzi 405 uczniów.