Koło Naukowe SKORP zwycięża w Łodzi 09.11.2011 11:43

Z przyjemnością informujemy o kolejnym sukcesie naszych studentów. W dniu 5 listopada br. odbyły się IV Ogólnopolskie Zawody Robotów „Sumochallenge” w łódzkiej Manufakturze, zorganizowane przez Studenckie Koło Naukowe Robotyki SKaNeR z Politechnice Łódzkiej. Objęte zostały patronatem honorowym przez m.in. Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego Prof. Barbarę Kudrycką oraz JM Rektora Politechniki Łódzkiej prof. Stanisława Bieleckiego. Podczas zawodów konstrukcje z całej Polski rywalizowały w kilku konkurencjach: Sumo, Linefollower, MicroMouse, Humanoid sprint, Freestyle.Na zawodach Wydział Elektryczny ZUT po raz kolejny reprezentowała 2-osobowa drużyna ze Studenckiego Koła Naukowego Robotyki Praktycznej „SKORP” (opiekun mgr inż. Andrzej Biedka) w składzie :

• inż. Bartosz Sidorowicz
  • inż. Radosław Waldon

Zbudowany przez nich robot o nazwie „Slayer” zajął pierwsze miejsce w kategorii mini sumo, pokonując konkurentów z całej Polski. Był to piąty z rzędu turniej, na którym nasi reprezentanci stanęli na najwyższym stopniu podium. Aby utrzymać wysoki poziom konstrukcja jest nieustannie wzbogacana o nowe technologie a algorytmy sterowania są doskonalone.SERDECZNIE GRATULUJEMY I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW !SKN „SKORP” nieustannie poszukuje nowych członków, którzy mogliby kontynuować sukcesy Koła, zdobywając doświadczenie i umiejętności nieocenione w życiu zawodowym.Więcej informacji:www.sumochallenge.euwww.mmlodz.pl/392390/2011/11/6/sumo-challenge--manufakture-opanowaly-walczace-roboty-zdjeciawww.youtube.com/user/SKNSKORP