Kolejny wykład otwarty dla młodzieży. Zapraszamy 31.01.2023 13:16

Wydział Elektryczny Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie zaprasza na kolejny wykład otwarty pt. "Audio technologie - od teorii do praktyki", który odbędzie się w dniu 8 lutego 2023 r. (środa) o godz. 17:00.

Tematyka wykładu dotyczy doznań związanych z istnieniem fal akustycznych, które towarzyszą człowiekowi przez całe życie. Jest to jeden z atrybutów umożliwiających nam normalne funkcjonowanie. Nowoczesne rozwiązania technologiczne dają niemal nieograniczone możliwości modyfikowania, syntezy i analizy sygnałów audio nie tylko w celach „rozrywkowych”, ale także w zastosowaniach związanych np. z diagnozowaniem urządzeń technicznych. Warto zatem przyjrzeć się bliżej zagadnieniom nowoczesnych audio technologii, w szczególności rozwiązaniom algorytmicznym i sprzętowym. Opowie o nich dr hab. inż. Eugeniusz Kornatowski, prof. ZUT - pracownik Katedry Przetwarzania Sygnałów i Inżynierii Multimedialnej WE, specjalizujący się m.in. w zagadnieniach dźwięku przestrzennego oraz diagnostyki wibroakustycznej. Po wykładzie będzie także okazja zajrzeć do Laboratorium Inżynierii Dźwięku i Ambiofonii.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Spotkanie odbędzie się w sali 301 w budynku WE przy ul. 26 Kwietnia 10.

Zapraszamy!