Kolejny wykład dla młodzieży za nami 16.11.2018 09:16

W dniu 14 listopada 2018 roku odbył się drugi wykład z cyklu wykładów adresowanych do uczniów szkół ponadgimnazjalnych, zorganizowany przez Katedrę Sterowania i Pomiarów. Wykład "Sygnał EEG od diagnostyki po sterowanie urządzeniem" wygłosiła mgr Beata Szuflitowska. Uczniowie poznali aspekty techniczne rejestracji, przetwarzania wstępnego, analizy oraz klasyfikacji sygnału EEG. Na wykładzie przedstawiono zapisy sygnału EEG w stanach patologicznych: padaczka, choroba Alzheimera, alkoholizm oraz przykładowe wyniki przeprowadzonych analiz. Omówiono też synchroniczne oraz asynchroniczne interfejsy mózg-komputer. W dniu 22 listopada uczniów czekać będzie część warsztatowa, w trakcie której zobaczą, jak w praktyce można wykorzystać zdobytą wiedzę np. w rejestracji sygnałów oraz jak nauczyć mózg generowania odpowiednich fal mózgowych.