Kolejny wykład dla młodzieży ponadgimnazjalnej za nami 16.10.2012 11:05

W dniu 10 października 2012 r. odbyło się drugie z cyklu dziesięciu spotkań przedstawicieli kół naukowych działających na Wydziale Elektrycznym ZUT z młodzieżą szkół ponadgimnazjalnych. Na przygotowany przez SKN Inżynierii Biomedycznej Akson wykład „Neuroprocesory i biosensory – przyszłość elektroniki”, który odbył się w budynku Wydziału Elektrycznego przy ul. 26 Kwietnia 10, przybyło 57 uczniów szczecińskich liceów i techników. Najliczniejszą grupę stanowili uczniowie LO nr 6. Pod nieobecność ze względów zawodowych współautorów opracowań naukowych, obecnie już naszych absolwentów – mgr. inż. Marcina Pietrasa i mgr. inż. Daniela Matiasa, cały wykład poprowadził opiekun koła, dr inż. Krzysztof Penkala. W spotkaniu wzięli też udział przewodniczący SKN IB Akson, mgr inż. Przemysław Makiewicz, a także młodzi członkowie koła - kontynuatorzy prac starszych kolegów. Po wykładzie długo jeszcze dyskutowali z uczniami zainteresowanymi tematyką badań prowadzonych w Aksonie i studiami na WE ZUT. Wszyscy uczestnicy zostali gorąco zaproszeni na kolejne wykłady, w tym jeszcze dwa przygotowane przez SKN IB Akson.