Kolejny sukces zespołu z Katedry Elektrotechniki Teoretycznej i Informatyki 13.08.2012 13:09

W lipcu 2012 prof. dr inż. Ryszard Sikora i dr hab. inż. Tomasz Chady, prof. ZUT odwiedzili Laboratorium Badań Nieniszczących, Korozji i Spawania na Uniwersytecie Federalnym w Rio de Janeiro, z którym Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie ma podpisaną umowę o współpracy akademickiej i technicznej, naukowej i kulturalnej. Laboratorium w Rio de Janeiro jest jednym z największych i najlepiej wyposażonych laboratoriów badań nieniszczących na świecie.Profesorowie z Wydziału Elektrycznego omawiali wspólne obszary badań z kierownikami laboratorium - prof. Joao M. A. Rebello i prof. Oscar R. Mattos. W wyniku rozmów powstał dokument wytyczający kierunek przyszłych działań badaczy z Brazylii i Polski. Aktywna współpraca z naukowcami z Uniwersytetu Federalnego w Rio de Janeiro to wielki sukces zespołu z Katedry Elektrotechniki Teoretycznej i Informatyki, który na pewno zaowocuje kolejnymi wspólnymi inicjatywami.