Aktualności

Kolejny sukces doktorantki z Wydziału Elektrycznego 28.12.2022 13:46

Mgr inż. Paulina Góra, to kobieta nauki, doktorantka w Szkole Doktorskiej ZUT, studentka Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Mechatroniki ZUT w Szczecinie oraz absolwentka Wydziału Elektrycznego ZUT w Szczecinie.

Jest jedną z 50 osób w Polsce, które zakwalifikowały się do kolejnej edycji programu Huawei Seeds for the Future, gdzie zgłębiała zagadnienia dotyczące technologii 5G, sztucznej inteligencji, chmury obliczeniowej, Digital Power, metaświata, ery pokolenia Z oraz Double 11. Ostatecznie znalazła się w grupie 10 najlepszych studentów IX edycji tego programu.

Pani Paulina była liderką zespołu, który wziął udział w międzynarodowym projekcie Tech4Good. Każdy z zespołów, opracował propozycję autorskiej technologii, która ma za zadanie rozwiązać dowolny problem społeczny. W ramach postawionego wyzwania, team Pauliny zaprojektował inteligentny system monitoringu kanalizacji podziemnej.
- To multipoziomowy system, który za pomocą energooszczędnych czujników z zainstalowanym modułem 5G, pozwala na zbieranie danych RT dotyczących poziomu wody w systemach kanalizacyjnych miejskich, czy studzienkach. Dane te są wysyłane do chmury obliczeniowej, w której za dodatkową pomocą danych dot. pogody oraz sztucznej inteligencji, jesteśmy w stanie stworzyć predykcje, obliczenia i statystyki. Każdy mieszkaniec danego obszaru, dostaje dostęp do darmowej aplikacji, która wyświetla dane w sposób przyjazny dla użytkownika. Dodatkowo osoby zagrożone powodzią, czy zalaniem mogą skorzystać z pomocy chatbota - wyjaśnia Paulina.


Projekt zespołu został zakwalifikowany do pierwszej czwórki najlepszych projektów w ramach międzynarodowych eliminacji Tech4Good, a Pani Paulina- jako jedyna Polka - została wyróżniona tytułem "Best Team Leader".

Nasza doktorantka wzięła również udział w „Women in Tech Camp” - największym w Europie obozie dla najzdolniejszych studentek kierunków informatycznych z polskich uczelni, który w grudniu odbył się w Bukowinie Tatrzańskiej.

Dla studentek jest to niezwykła okazja do zgłębienia tajników programowania, spotkania wybitnych mentorów i mentorek oraz zaplanowania kariery profesjonalnej i ścieżki rozwoju osobistego w branży technologicznej – opowiada Paulina.

Gratulujemy i trzymamy kciuki za rozwój kariery naukowej.


fot. Aurelia Kołodziej