Kolejne spotkanie Rady Przemysłowo-Programowej WE za nami 24.03.2023 13:19

W dniu 23 marca 2023 r. odbyło się kolejne spotkanie Rady Przemysłowo-Programowej Wydziału Elektrycznego ZUT skupiającej przedstawicieli otoczenia przemysłowo-gospodarczego Wydziału. Podczas spotkania omówiono wydarzenia z życia Wydziału, przedstawiono sukcesy pracowników, doktorantów i studentów, a także przedyskutowano najistotniejsze elementy, które pozwoliły na uzyskanie kategorii A w wyniku ewaluacji dyscypliny naukowej automatyka, elektronika, elektrotechnika i technologie kosmiczne. Podkreślone zostało znaczenie wpływu naszej działalności na otoczenie społeczne, gospodarcze i przemysłowe oceniane w ramach III kryterium ewaluacji.

Przewodniczący posiedzeniu Dziekan Wydziału Elektrycznego przedstawił wyniki rekrutacji na poszczególne kierunki, poziomy i formy studiów na przestrzeni ostatnich lat, omówione zostały także kierunki możliwej dalszej współpracy, zarówno w zakresie organizacji praktyk, staży studenckich oraz wspólnych prac dyplomowych, jak również w zakresie współpracy naukowo-badawczej.

Podczas dyskusji poruszono także temat realizacji doktoratów wdrożeniowych oraz wsparcia współpracy z firmami koordynowanego przez Regionalne Centrum Innowacji i Transferu Technologii.