Kolejne spotkanie młodzieży szkół ponadgimnazjalnych z pracownikami Wydziału Elektrycznego 03.02.2011 10:39

2 lutego br. odbyło się kolejne spotkanie uczniów szkół ponadgimnazjalnych z pracownikami naszego wydziału. Tym razem młodzież miała okazję zapoznać się z działalnością Katedry Przetwarzania Sygnałów i Inżynierii Multimedialnej.W pierwszej części spotkania, dr inż. Piotr Lech wygłosił wykład pt. Problematyka „piractwa” w multimedialnych sieciach cyfrowych. Następnie, młodzież zwiedziła laboratoria wchodzące w skład Badawczo-Dydaktycznego Centrum Nowoczesnych Technologii Multimedialnych: Laboratorium Inżynierii Dźwięku i Ambiofonii oraz Telewizyjne Studio Badań Podstawowych. Zagadnienia poruszane podczas spotkania w Katedrze Przetwarzania Sygnałów i Inżynierii Multimedialnej były ściśle związane z programem nowo utworzonego kierunku studiów - Teleinformatyki - który uruchomiony zostanie już w październiku tego roku.W spotkaniu wzięło udział ok. 70 osób. Dziękujemy za wspólnie spędzony czas i zapraszamy na kolejny wykład. 16 marca br. w budynku przy ulicy Sikorskiego 37 dr inż. Marcin Hołub z Katedry Elektroenergetyki i Napędów Elektrycznych poruszy temat elektrotechniki w ochronie środowiska.