Kolejne spotkanie DUTka na Wydziale Elektrycznym 03.11.2010 11:43

W dniu 30 października br. kolejne dwie grupy dzieci, studentów Dziecięcego Uniwersytetu Technologicznego (DUTek) miały możliwość budowania układów z klocków Lego Mindstorms na Wydziale Elektrycznym. Pod okiem prowadzących, dr inż. Krzysztofa Jaroszewskiego, dr inż. Tomasza Barcińskiego i z pomocą studenta inż. Adama Łukomskiego, dzieci zbudowały dynamo, które następnie wykorzystały do zasilania samodzielnie skonstruowanego pojazdu. Równie dużo radości sprawiło dzieciom zbudowanie, a następnie bawienie się elektrycznie zasilanym bączkiem. Do realizacji zadań, dzieci wykorzystały układy napędowe, czujniki oraz programowalne układy logiczne dostępne w zestawie. Kulminacyjnym punktem spotkania była prezentacja robota humanoidalnego oraz możliwość jego sterowania. Serdecznie dziękujemy przybyłym studentom i serdecznie zapraszamy kolejne grupy.