Kolejna obrona pracy doktorskiej na Wydziale Elektrycznym 24.11.2023 10:46

W dniu 23 listopada 2023 r. miała miejsce kolejna obrona rozprawy doktorskiej przed Radą Dyscypliny Naukowej automatyka, elektronika, elektrotechnika i technologie kosmiczne Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie. Tym razem było to zwieńczenie pierwszego postępowania w sprawie nadania stopnia doktora prowadzonego na WE zgodnie z nowymi, aktualnie obowiązującymi przepisami.

Po obronie, którą w zastępstwie Przewodniczącego Rady Dyscypliny prowadził Dziekan Wydziału Elektrycznego, Rada Dyscypliny jednogłośnie nadała mgr. inż. Patrykowi Bohatyrewiczowi stopień doktora w dziedzinie nauk inżynieryjno-technicznych w dyscyplinie automatyka, elektronika, elektrotechnika i technologie kosmiczne. Tematem rozprawy doktorskiej było „Zastosowanie indeksu zdrowia do wstępnej oceny stanu technicznego oraz analizy zmian starzeniowych transformatorów energetycznych”.

Promotorem pracy był dr hab. inż. Szymon Banaszak, prof. ZUT z Katedry Wysokich Napięć i Elektroenergetyki. Recenzentami rozprawy byli: prof. dr hab. inż. Andrzej Cichoń z Politechniki Opolskiej, dr hab. inż. Tomasz Kołtunowicz, prof. Politechniki Lubelskiej oraz dr hab. inż. Paweł Rózga, prof. Politechniki Łódzkiej.

Serdecznie gratulujemy.

Fot. Patryk Szlaga