Kolejna habilitacja na Wydziale 22.05.2012 08:17

W czwartek, 17 maja 2012 r. Rada Wydziału Elektrycznego Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie na podstawie oceny dorobku naukowego habilitanta i rozprawy habilitacyjnej pt. "Zastosowanie notacji operatorowej i uproszczonych metod częstotliwościowych do niestacjonarnych układów dyskretnych w zagadnieniach analizy systemów i sterowania", oceny przebiegu kolokwium habilitacyjnego oraz po wysłuchaniu wykładu habilitacyjnego, nadała dr. inż. Przemysławowi Orłowskiemu stopień doktora habilitowanego w dziedzinie nauk technicznych, w dyscyplinie automatyka i robotyka.Recenzentami monografii habilitacyjnej oraz dorobku naukowego i dydaktycznego byli:

• prof. dr hab. inż. Krzysztof Latawiec, Politechnika Opolska,
  • dr hab. inż. Stefan Domek, Wydział Elektryczny ZUT,
  • prof. dr hab. inż. Jerzy Klamka, Politechnika Śląska w Gliwicach,
  • prof. dr hab. inż. Mikołaj Busłowicz, Politechnika Białostocka.

Dr inż. Przemysław Orłowski urodził się 25 marca 1974 r. w Szczecinie. Od początku kariery naukowej związany był z Wydziałem Elektrycznym Politechniki Szczecińskiej. W 1999 r. uzyskał tytuł magistra inżyniera Elektroniki i Telekomunikacji z wynikiem bardzo dobrym z wyróżnieniem oraz Elektrotechniki z wynikiem bardzo dobrym. Rozprawę doktorską pt. "Analiza niepewnych, niestacjonarnych układów sterowania z dyskretnym czasem przy skończonym horyzoncie czasowym" obronił z wyróżnieniem w 2002 roku.Zainteresowania naukowe dr inż. Przemysława Orłowskiego dotyczą dyskretnych układów niestacjonarnych, analizy dyskretnych układów sterowania przy skończonym horyzoncie czasowym, sterowania poprzez sieci IP oraz sterowania predykcyjnego. W latach 2001-2002 i 2008-2011 był kierownikiem projektów badawczych MNiSW związanych tematycznie z jego pracą naukową. Zyskał uznanie międzynarodowe - był recenzentem szeregu artykułów naukowych w czasopismach jak i na konferencjach, m.in. International Journal of Control, International Journal of System Science, International Journal of Adaptive Control and Signal Processing, IFAC World Congress i IEEE Conference on Decision and Control.Za osiągnięcia naukowe uhonorowany został pięcioma nagrodami Rektora PS/ZUT oraz trzema Listami Gratulacyjnymi Rektora PS.Jest żonaty, ma trójkę dzieci. Jego hobby to turystyka rowerowa i piesza oraz żeglarstwo.