Kolejna habilitacja na naszym Wydziale 07.04.2016 12:31

7 kwietnia 2016 r. Rada Wydziału Elektrycznego Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie, na podstawie uchwały komisji habilitacyjnej powołanej w dniu 4 grudnia 2015 r. przez Centralną Komisję do Spraw Stopni i Tytułów w celu przeprowadzenia postępowania habilitacyjnego, na podstawie oceny dorobku naukowego habilitanta nadała dr. inż. Pawłowi Dworakowi stopień doktora habilitowanego w dziedzinie nauk technicznych, w dyscyplinie automatyka i robotyka.Komisja habilitacyjna składała się z następujących osób:

• Przewodniczący - prof. Józef Korbicz, Uniwersytet Zielonogórski,
  • Sekretarz - dr hab. inż. Przemysław Orłowski, ZUT w Szczecinie,
  • Recenzent - prof. Krzysztof Malinowski, Politechnika Warszawska,
  • Recenzent - prof. Eweryst Rafajłowicz, Politechnika Wrocławska,
  • Recenzent - prof. Roman Śmierzchalski, Politechnika Gdańska,
  • Członek komisji - prof. Andrzej Bartoszewicz, Politechnika Łódzka,
  • Członek komisji - dr hab. Dariusz Horla, Politechnika Poznańska,

DSC_0121 (1)Dr inż. Paweł Dworak urodził się 17 września 1974 r. w Gryfinie. Jest absolwentem Technikum Mechaniczno Energetycznego im. Maksymiliana Tytusa Hubera w Szczecinie. Studia wyższe odbył w latach 1994-1999 na Wydziale Elektrycznym Politechniki Szczecińskiej na kierunku Automatyka i robotyka. Od 1998 roku pełnił obowiązki asystenta-stażysty w Zakładzie Automatyki w ówczesnym Instytucie Automatyki Przemysłowej, a w 1999 r. został zatrudniony na stanowisku asystenta. Stopień doktora nauk technicznych uzyskał w 2005 r., broniąc na Wydziale Elektrycznym Politechniki Szczecińskiej pracę pt. „Dynamiczne odsprzęganie wielowymiarowych obiektów o jednakowej i niejednakowej liczbie wejść i wyjść, w ujęciu wielomianowym”, której promotorem był prof. Stanisław Bańka. Obecnie, po reorganizacji Wydziału Elektrycznego, pracuje w Katedrze Automatyki Przemysłowej i Robotyki na stanowisku adiunkta.Zainteresowania naukowe dr. inż. Pawła Dworaka związane są przede wszystkim z analizą i syntezą układów sterowania obiektami dynamicznymi o wielu wejściach i wielu wyjściach, a także zastosowaniem metod sztucznej inteligencji, technik wizyjnych stosowanych w automatyce, robotyce i mechatronice. Dorobek naukowy dr. inż. Pawła Dworaka po uzyskaniu stopnia naukowego doktora, obejmuje ok. 80 artykułów opublikowanych w czasopismach naukowych i zaprezentowanych podczas krajowych i międzynarodowych konferencji naukowych. 22 spośród tych prac jest indeksowanych w bazie ISI Web of Science. Jest on również współautorem 1 patentu i 3 kolejnych zgłoszeń patentowych. Brał czynny udział w pracach na potrzeby 10 projektów badawczych MNiSW, NCN i 7. Programu Ramowego. Był również opiekunem kilkudziesięciu prac magisterskich i inżynierskich, pełni też rolę promotora pomocniczego w jednym przewodzie doktorskim.Za osiągnięcia naukowe i dydaktyczne otrzymał łącznie 9 nagród JM Rektora.Jest żonaty, ma dwie córki w wieku szkolnym.