Kolejna firma z sektora ICT partnerem Wydziału Elektrycznego 10.07.2014 11:26

Do grona partnerów Wydziału dołączyła kolejna już firma z branży teleinformatycznej. Icotera Sp. z o.o. działa w segmencie rozwiązań sprzętowo-programowych dla takich operatorów telekomunikacyjnych, jak Orange, NTE czy Syd-Energi. Firma specjalizuje się m.in. w technologiach FTTH i GPON oraz rozwiązaniach programistycznych i software’owych do celów transmisji szerokopasmowych bazujących na protokole IPv6. Spółka założona została przez absolwentów naszego Wydziału i aktualnie zatrudnia ok. 30 osób.

Nawiązanie współpracy już przyniosło korzyści dla naszych studentów - przedstawiciel firmy poprowadził w czerwcu wykład w ramach cyklu „Biznes i przemysł dla studentów”, w wyniku czego dwóch studentów II roku Teleinformatyki dostało się na praktyki wakacyjne w firmie.

Podpisanie porozumienia o współpracy z Icotera Sp. z o.o. jest kolejnym potwierdzeniem dynamicznego rozwoju Wydziału w dziedzinie teleinformatyki i informatyki stosowanej, po podpisanych w ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy umowach z firmami: Samsung, Intel oraz szczeciński brightONE.