Jubileusz 80-lecia Profesora Ryszarda Sikory 16.11.2012 13:40

14 listopada 2012 r. odbyła się na Wydziale miła uroczystość związana z Jubileuszem 80-lecia urodzin Profesora Ryszarda Sikory.Wśród wielu znamienitych Gości byli m.in.: JM Rektor prof. Włodzimierz Kiernożycki, Prorektor ds. Nauki prof. Mikołaj Protasowicki, Prorektor ds. Organizacji i Rozwoju prof. Ryszard Pałka oraz prof. Andrzej Demenko z Politechniki Poznańskiej, Przewodniczący Komitetu Elektrotechniki PAN i Vice-przewodniczący Polskiego Towarzystwa Elektrotechniki Teoretycznej i Stosowanej, prof. Zygmunt Piątek z Politechniki Częstochowskiej, prof. Tadeusz Janowski z Politechniki Lubelskiej, a także Goście z Rosji, Ukrainy i Niemiec: prof. Ludger Klinkenbusch – Vice Dean of the Faculty of Engineering at Christian-Albrechts-Universitat zu Kiel, prof. Paweł Butyrina – Prezydent Rosyjskiej Akademii Nauk Elektrotechnicznych, członek korespondent Rosyjskiej Akademii Nauk, kierownik Katedry Teoretycznych Podstaw Elektrotechniki Moskiewskiego Instytutu Energetycznego, prof. Wiktora Biespałow – członek Prezydium Rosyjskiej Akademii Nauk Elektrotechnicznych i Międzynarodowej Akademii Nauk Elektrotechnicznych, akademik, sekretarz Wydziału Elektromechaniki i Energoelektroniki.Obecny był również dr inż. Piotr Szymczak, Prezes Zarząd Regionu Zachodniopomorskiego FSNT NOT w Szczecinie oraz Pan Adam Borguński Prezes Oddziału Szczecińskiego Stowarzyszenia Elektryków Polskich w Szczecinie.Okolicznościową laudację wygłosił prof. dr hab. inż. Ryszard Pałka, jeden z wychowanków Pana Profesora. Podczas Jubileuszu, prof. Sikora odznaczony został medalem Akademii Nauk Elektrotechnicznych Federacji Rosyjskiej za zasługi w elektrotechnice.Były życzenia, miłe słowa i kwiaty... 100 lat Panie Profesorze.