Jakub Sobański złotym medalistą Akademickich Mistrzostw Polski 28.03.2024 14:06

W dniu 24.03.2024 r. w hali sportowej Studium Wychowania Fizycznego Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w Ergometrze Wioślarskim. W imprezie wzięło udział blisko 570 osób z 51 uczelni. W kategorii generalnej (open), a także w kategorii uczelni technicznych zwyciężył student kierunku elektrotechnika Jakub Sobański, który nie tylko pierwszy raz brał udział w AMP-ach, ale też pierwszy raz wiosłował na zawodach na dystansie 1000 metrów. Jego czasu 2:51,1 uzyskanego w ósmej serii już nikt nie poprawił.

Trenerem Jakuba jest mgr Tomasz Fiłka ze Studium Wychowania Fizycznego i Sportu ZUT w Szczecinie.

Serdecznie gratulujemy oraz dziękujemy za godne reprezentowanie naszego Wydziału.