INTELligent teaching na Wydziale Elektrycznym 28.01.2015 21:10

We współpracy z firmą Intel Wydział Elektryczny rozpoczął realizację projektu "INTELligent teaching". Projekt obejmuje edukacyjne zastosowanie platform Intel Galileo oraz DE2i-150 FPGA z komponentami pomocniczymi, takimi jak urządzenia pomiarowe i wykonawcze oraz karty komunikacyjne, podczas zajęć dotyczących zastosowania mikrokontrolerów i systemów wbudowanych. Umożliwi także modyfikację kursów powiązanych z systemami operacyjnymi czasu rzeczywistego oraz obliczeniami równoległymi prowadzonych przede wszystkim dla studentów Teleinformatyki oraz częściowo Automatyki i Robotyki. Firma przekazała również dotację, która pozwoli na przygotowanie stanowisk testowych oraz komponentów pomocniczych dla eksperymentów laboratoryjnych wykonywanych przez studentów oraz działalności naukowej doktorantów.Projekt "INTELligent teaching" jest kontynuacją udziału naszego Wydziału w ogólnoświatowym programie „Intel for Higher Education", w ramach którego otrzymaliśmy 15 zestawów rozwojowych Intel Galileo. Warto przypomnieć, że możliwość poznania i pracy na sprzęcie Intela zainspirowała prezesa Studenckiego Koła Naukowego Teleinformatyki „Apacz 500″, Konrada Derdę, do udziału w prestiżowym ogólnopolskim konkursie „Intel Galileo Content Creation Competition”. W konsekwencji projekt pana Konrada pt. „Maze riddle” uzyskał nagrodę główną.Cieszymy się, że dzięki współpracy ze światowej klasy specjalistami jesteśmy w stanie zaoferować studentom atrakcyjnie prowadzone kursy oraz dostęp do nowoczesnego sprzętu.