Immatrykulacja studentów I roku 01.10.2015 15:58

30 września odbyła się uroczysta immatrykulacja 244 studentów pierwszego roku studiów stacjonarnych pierwszego stopnia kierunków: automatyka i robotyka, elektrotechnika i teleinformatyka oraz, po raz pierwszy, drugiego stopnia kierunku teleinformatyka. Władze uczelni reprezentował Prorektor ds. organizacji i rozwoju, prof. dr hab. inż. Ryszard Pałka. Uroczystość poprowadził Prodziekan ds. organizacji i rozwoju, dr inż. Marcin Hołub. Przybyłych studentów powitał słowami: Wydział, który wybraliście jest jednym z dziesięciu wydziałów naszej uczelni i jednym z trzech, które istnieją od chwili jej powstania w 1946 roku. Jest też jednym z najsilniejszych wydziałów pod względem poziomu prowadzonych badań naukowych i dydaktyki, mającym nowoczesną bazę laboratoryjną i dydaktyczną, czego przykładem jest nowo otwarte audytorium, w którym się znajdujemy, największe na uczelni i jedno z największych w Szczecinie.Podjęliście ambitną decyzję i zdecydowaliście się na studia na naszym wydziale. Studia techniczne kształcą specjalistów inżynierów, którzy są bardzo poszukiwani na rynku współczesnych, zaawansowanych technologii. Mimo, że są relatywnie trudne, jestem przekonany że stać się mogą dla Was wielką przygodą intelektualną i przynieść Wam mogą ogromną satysfakcję. Satysfakcję tym większą im aktywniej wykorzystacie możliwości, jakie Wam oferujemy.Około stu lat temu elektryczność stała się podstawą dynamicznego rozwoju techniki i motorem wielkich przemian cywilizacyjnych. Dziś jesteśmy naocznymi świadkami kolejnej rewolucji naukowo-technicznej obejmującej zagadnienia związane z elektrotechniką, elektroniką, automatyką, informatyką i telekomunikacją. Wszystkie kierunki Wydziału posiadają akredytację Polskiej Komisji Akredytacyjnej, w przypadku dwóch kategorii wynikiem akredytacji była ocena wyróżniająca.Odnawialne źródła energii, nowoczesne przetworniki energii elektrycznej, metody elektromagnetycznych badań nieniszczących, ekologiczne źródła światła, technologia zimnej plazmy, komputerowe systemy sterowania i nadzoru w technice i medycynie, roboty przemysłowe i mobilne, fotonika, technika światłowodowa, cyfrowe przetwarzanie sygnałów, telemetria, telewizja cyfrowa ultra wysokiej rozdzielczości, aplikacje sieciowe i mobilne, to tylko niektóre z przykładów współczesnych obszarów intensywnych badań w tej dziedzinie prowadzonych na świecie.W krótkiej prezentacji, Prodziekan opowiedział również o możliwościach i szansach, jakie daje podjęcie studiów na Wydziale Elektrycznym. Zachęcał do pełnego wykorzystania czasu studiów, tak aby pozostał on w pamięci na długie lata.W dalszej części uroczystości Prorektor ds. organizacji i rozwoju, prof. dr hab. inż. Ryszard Pałka, wręczył listy gratulacyjne Rektora studentom naszego Wydziału, którzy uzyskali najlepsze wyniki w nauce w minionym roku akademickim. Otrzymali je:

• Ewelina Chołodowicz, studentka II roku studiów stacjonarnych I stopnia AiR
  • Tomasz Chłopek, student IV roku studiów stacjonarnych I stopnia EiT
  • Krzysztof Wołoszyk, student II roku studiów niestacjonarnych II stopnia E
  • Krzysztof Majcher, student IV roku studiów stacjonarnych I stopnia TI

Następnie, głos zabrała studentka naszego Wydziału z IV roku kierunku teleinformatyka, Pani Joanna Nazim, która zaprezentowała możliwości, jakie daje udział w projekcie Samsung LABO. Po wystąpieniu studentki, dr inż. Krzysztof Jaroszewski wręczył certyfikaty absolwentom tegorocznej edycji kursu Siemens Academy.W najważniejszej części immatrykulacji, Prorektor ds. organizacji i rozwoju, prof. dr hab. inż. Ryszard Pałka wspólnie z Prodziekanem ds. organizacji i rozwoju, dr inż. Marcinem Hołubem wręczyli studentom listy immatrykulacyjne potwierdzające przystąpienie do społeczności akademickiej.Podczas uroczystości miało również miejsce wystąpienie inauguracyjne dyrektora generalnego DGS Poland, firmy, która jest długoletnim partnerem Wydziału i członkiem Rady Przemysłowo-Programowej Wydziału, Pana Krzysztofa Kowalskiego.Immatrykulację uświetniły, tradycyjnie już, pieśni akademickie w wykonaniu Chóru Akademickiego ZUT w Szczecinie imienia prof. Jana Szyrockiego. Wystąpił także zespół instrumentalny złożony ze studentów naszego Wydziału