Immatrykulacja studentów I roku 07.10.2016 14:47

3 października odbyła się uroczysta immatrykulacja studentów pierwszego roku studiów stacjonarnych pierwszego stopnia kierunków: automatyka i robotyka, elektrotechnika i teleinformatyka. Władze uczelni reprezentowali: Prorektor ds. organizacji i rozwoju, prof. dr hab. inż. Stefan Domek oraz Prorektor ds. nauki , prof. dr. hab. inż. Jacek Przepiórski. Gościliśmy również władze dwóch wydziałów uczelni: Dziekana Wydziału Technologii i Inżynierii Chemicznej, prof. dr. hab. inż. Ryszarda Kaleńczuka oraz Dziekana Wydziału Biotechnologii i Hodowli Zwierząt, dr. hab. inż. Arkadiusza Pietruszkę.Uroczystość poprowadził Dziekan naszego Wydziału, dr hab. inż. Krzysztof Okarma, prof. nadzw. Przybyłych studentów powitał słowami:Jestem przekonany, że dzisiejszy dzień na długie lata zapadnie w Waszej pamięci, jako dzień szczególnie radosny. Za chwilę staniecie się studentami Wydziału Elektrycznego Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie, największej uczelni technicznej regionu. Zaczniecie pisać swoją historię uwieńczoną, mam nadzieję, dyplomami ukończenia studiów na naszym wydziale.Wydział, który wybraliście jest jednym z dziesięciu wydziałów naszej uczelni i jednym z trzech, które istnieją od chwili jej powstania w 1946 roku tworząc ówczesną Wyższą Szkołę Inżynierską. W tym roku znacznie już większa i silniejsza Uczelnia, a zarazem Wydział Elektryczny, obchodzić będzie jubileusz 70-lecia swego istnienia. Wydział, na którym podejmujecie studia, jest też jednym z najsilniejszych wydziałów pod względem poziomu prowadzonych badań naukowych i dydaktyki, mającym nowoczesną bazę laboratoryjną i dydaktyczną, czego przykładem jest chociażby otwarte zaledwie dwa lata temu audytorium, w którym się znajdujemy, największe na uczelni i jedno z największych w Szczecinie. Jesteśmy też dumni z faktu, iż to właśnie tutaj od kilku lat odbywają się także ogólnouczelniane inauguracje roku akademickiego naszego Uniwersytetu.O sile Wydziału świadczy także wysoka kategoria naukowa – jako jeden z 4 wydziałów ZUT posiadamy kategorię „A” w ocenie Komitetu Ewaluacji Jednostek Naukowych, posiadamy także najwyższe uprawnienia akademickie aż w dwóch dyscyplinach naukowych, co umożliwia realizację doktoratów, habilitacji a także przeprowadzania postępowań prowadzących do uzyskania tytułu profesora nauk technicznych. Wydział, a zarazem wszystkie nasze kierunki studiów, posiada akredytację Polskiej Komisji Akredytacyjnej.Jest mi niezmiernie miło, że podjęliście ambitną decyzję i zdecydowaliście się na studia właśnie tutaj. Studia techniczne kształcą specjalistów inżynierów, którzy są bardzo poszukiwani na rynku współczesnych, zaawansowanych technologii. Mimo, że nie należą one do kierunków łatwych, jestem przekonany, że przynieść Wam mogą ogromną satysfakcję stając się Waszą wielką przygodą intelektualną. Poziom tejże satysfakcji zależeć będzie jednak w dużej mierze od Was samych – od tego w jaki sposób aktywnie wykorzystacie potencjał Wydziału możliwości, jakie Wam oferujemy.Następnie, w krótkiej prezentacji, Prodziekan ds. organizacji i rozwoju, dr hab. inż. Paweł Dworak, opowiedział o możliwościach i szansach, jakie daje podjęcie studiów na Wydziale Elektrycznym. Zachęcał do pełnego wykorzystania czasu studiów, tak aby pozostał on w pamięci na długie lata.W dalszej części uroczystości, przybyłych powitał Prorektor ds. organizacji i rozwoju, prof. dr hab. inż. Stefan Domek oraz wręczył listy gratulacyjne Rektora studentom naszego Wydziału, którzy uzyskali najlepsze wyniki w nauce w minionym roku akademickim. Otrzymali je:

• mgr inż. Mateusz Spychała, absolwent studiów stacjonarnych II stopnia AiR
  • inż. Lidia Kucz, studentka studiów stacjonarnych II stopnia E
  • inż. Kamil Puzio, student studiów stacjonarnych II stopnia TI
  • Ewelina Chołodowicz, studentka studiów stacjonarnych I stopnia AiR
  • Krzysztof Miciul, student studiów stacjonarnych I stopnia E
  • Kamil Maliński, student studiów stacjonarnych I stopnia TI

Podczas uroczystości, kilku studentom wręczone zostały także certyfikaty firmy ASTOR potwierdzające doskonałą znajomość sterowników PLC oferowanych przez tę firmę. Grono studentów zaangażowanych w organizację sympozjum „Młodzi Technika Przemysł”, które odbyło się na naszym Wydziale w dniach 3 - 5 marca 2016 roku, otrzymało też listy gratulacyjne Przewodniczącego Polskiej Sekcji IEEE.W najważniejszej części immatrykulacji, Prorektor ds. organizacji i rozwoju, prof. dr hab. inż. Stefan Domek wspólnie z Dziekanem, dr hab. inż. Krzysztofem Okarmą, wręczyli studentom listy immatrykulacyjne potwierdzające przystąpienie do społeczności akademickiej.Na zakończenie, zgodnie z tradycją, odbył się krótki wykład inauguracyjny. W tym roku o rozszerzonej rzeczywistości mówili: dr inż. Robert Krupiński z Katedry Przetwarzania Sygnałów i Inżynierii Multimedialnej oraz absolwent naszego Wydziału - mgr inż. Daniel Jabłoński, aktualnie szef szczecińskiego oddziału firmy GlobalLogicImmatrykulację uświetniły pieśni akademickie w wykonaniu Chóru Akademickiego ZUT w Szczecinie imienia prof. Jana Szyrockiego. Wystąpił także zespół instrumentalny złożony ze studentów naszego Wydziału.obrazek