II miejsce SKN "SKORP" w Poznaniu! 29.05.2012 12:58

Z przyjemnością informujemy o kolejnym sukcesie naszych studentów! W dniu 26 maja 2012 r. odbył się ogólnopolski festiwal robotyki „CybAiRBot 2012”. To już dziewiąta edycja zawodów organizowanych przez Koło Naukowe CybAiR (Politechnika Poznańska), podczas których roboty rywalizowały w kilku konkurencjach: walki Robotów Sumo, Line follower oraz Freestyle.Na zawodach Wydział Elektryczny ZUT reprezentowała pięcioosobowa drużyna ze Studenckiego Koła Naukowego Robotyki Praktycznej „SKORP” (opiekun - mgr inż. Andrzej Biedka) w składzie :

• inż. Bartosz Sidorowicz
  • inż. Radosław Waldon
  • Mateusz Spychała
  • Marek Wołyniec
  • Marcin Marszałek

Zbudowane przez nich konstrukcje wystąpiły w kategoriach Mini Sumo, Sumo oraz Line Follower. Robot o nazwie „Slayer” zbudowany przez Bartosza Sidorowicza i Radosława Waldona zajął II miejsce w kategorii mini sumo, pokonując przeciwników m.in. z Politechniki Wrocławskiej i Poznańskiej!„CybAiRBot 2012” to już ósmy turniej, na którym nasi reprezentanci zajęli miejsce na podium! Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !UWAGA!SKN „SKORP” nieustannie poszukuje nowych członków, którzy mogliby kontynuować sukcesy własne i Koła, zdobywając doświadczenie i umiejętności nieocenione w życiu zawodowym.Dodatkowe informacje: