HR Excellence in Research 10.11.2015 12:56

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego rozpoczęło kompleksowe działania zmierzające do wdrożenia na polskich uczelniach zasad Europejskiej Karty Naukowca i Kodeksu Postępowania Przy Rekrutacji Pracowników Naukowych, które mają doprowadzić do nadania polskim uczelniom Logo HR Excellence in Research. Jednostka posiadająca takie Logo ma być premiowana przy ocenie wniosków o granty badawcze, a jednostki nie posiadające go będą musiały liczyć się z brakiem możliwości aplikowania do europejskich konkursów grantowych. Dodatkowo ministerialna Komisja Ewaluacji Jednostek Naukowych zaproponowała przyznanie odpowiedniej liczny punktów jednostkom, które otrzymały znak HR Excellence in Research.W związku z powyższym wszyscy pracownicy naukowi Wydziału (wraz z doktorantami) otrzymają w najbliższym czasie email z Uczelnianego Centrum Informatyki z informacją na powyższy temat oraz aktywnym linkiem do anonimowego przeprowadzenia ankiety (w terminie do końca listopada), której celem jest przeprowadzenie analizy nt. jakie możliwości stwarza nasza Uczenia w kierunku rozwoju kariery naukowej pracowników.Z uwagi na krytyczne w przyszłości znaczenie Loga, zachęcamy wszystkich pracowników naukowych i doktorantów o uważne śledzenie wiadomości pocztowych i wzięcie udziału w Ankiecie.