Aktualności

Firma Eviden z grupy Atos nowym partnerem przemysłowym Wydziału Elektrycznego 16.06.2023 13:23

W dniu 15 czerwca 2023 r. podpisana została nowa umowa o współpracy Wydziału Elektrycznego ZUT z firmą Eviden (Atos Poland R&D sp. z o.o.). W obecności przedstawicieli Fundacji IT porozumienie podpisali Rektor ZUT dr hab. inż. Jacek Wróbel, prof. ZUT, Dziekan WE dr hab. inż. Krzysztof Okarma, prof. ZUT oraz Marcin Lipiński - Head of Big Data & Security spółki Eviden.

Podpisana umowa przewiduje prowadzenie dedykowanych kursów z zakresu cyberbezpieczeństwa dla studentów WE, które - dzięki współpracy z Fundacją IT – umożliwią uzyskanie uznawanych na całym świecie certyfikatów potwierdzających uzyskane kompetencje. W ramach Eviden Security Academy, która rozpocznie się już w październiku 2023 r., studenci będą mieli możliwość zdobycia wiedzy i doświadczenia w oparciu o najlepsze rozwiązania istniejące na rynku, takich firm jak Checkpoint oraz Palo Alto Networks.

Zajęcia, realizowane w trybie stacjonarnym oraz zdalnym, poprowadzą trenerzy i specjaliści firmy, m.in. absolwent Wydziału Elektrycznego ZUT dr inż. Sławomir Grzyb. Będą one miały formę wykładów, warsztatów oraz projektów realizowanych w oparciu o środowiska stosowane w codziennej pracy firmy Eviden. Efektem kooperacji, oprócz wiedzy i doświadczenia zdobytego przez naszych studentów, ma być możliwość praktyk w firmie i zniżki na egzaminy certyfikujące.

Grupa Atos osiąga roczne przychody przekraczające 11 miliardów euro i zatrudnia ponad 110 tys. pracowników na całym świecie, z czego ok. 57 tys. w ramach Eviden (w tym ok. 3 000 osób w Polsce). Główne obszary jej działalności to wsparcie klientów z różnych gałęzi gospodarki w zakresie cyberbezpieczeństwa, usług chmurowych, transformacji cyfrowej, czy zaawansowanego przetwarzania dużych ilości danych.

Przedstawiciele Eviden przyjechali do Szczecina z głównej siedziby spółki w Bydgoszczy, mając nadzieję, że czwartkowe spotkanie będzie przyczynkiem do utworzenia oddziału firmy także w naszym mieście.

Prezentacja do pobrania (format:  pdf, rozmiar:  2,05 MB)

 

fot: Aurelia Kołodziej / ZUT