Festiwal Nauki i Noc Naukowców na Wydziale Elektrycznym 30.09.2014 13:37

W dniu 26 września Wydział Elektryczny ZUT był współorganizatorem dwóch imprez mających na celu przybliżenie społeczeństwu pracy naukowca oraz zachęcenie młodzieży do podjęcia studiów.

W godzinach 10-14 w budynku Wydziału Elektrycznego przy ul. 26-go Kwietnia 10, w ramach XIV Zachodniopomorskiego Festiwalu Nauki, młodzież z gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych uczestniczyła w czterech wykładach oraz wzięła udział w pokazach i warsztatach. W trakcie Nocy Naukowców, trwającej w godzinach 16-22, pracownicy i studenci Wydziału Elektrycznego oraz nasi partnerzy, a zarazem sponsorzy wydarzenia, firmy SIEMENS, ASTOR i BECKHOFF, zaproponowały szerokiemu gronu odwiedzających pokazy i warsztaty związane z kierunkami studiów prowadzonymi przez Wydział Elektryczny. Olbrzymie zainteresowanie Nocą Naukowców odbiło się echem w krajowych mediach. Materiał pokazujący wiele eksperymentów prezentowanych przez pracowników Wydziału emitowany był między innymi w sobotnim wydaniu Teleexpresu oraz kroniki Szczecińskiej:

www.tvp.pl/szczecin/nasze-programy/kronika/wideo/2200-260914/17017941

Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie wszystkim pracownikom i studentom naszego Wydziału oraz sponsorom. Cieszymy się, że tak wiele osób zdecydowało się nas odwiedzić i już dziś zapraszamy na przyszłoroczną edycję Nocy Naukowców w dniu 25 września 2015 roku. Zrobimy wszystko, aby było jeszcze ciekawiej. Do zobaczenia na Wydziale Elektrycznym!

foto: Daniel Kaczmara