Festiwal Nauki `2011 28.09.2011 08:38

23 września br. w budynku przy ul. 26-go Kwietnia 10 odbył się Festiwal Nauki. Blisko 250 uczniów ze szkół średnich, m. in. Zespołu Szkół Łączności w Szczecinie, XII Liceum Ogólnokształcącego w Szczecinie i Zachodniopomorskiego Centrum Edukacyjnego, wzięło udział w wykładach oraz zajęciach w laboratoriach i pracowniach.Podczas Festiwalu odbyło się pięć wykładów o różnorodnej tematyce skupionej wokół działalności Wydziału Elektrycznego. Ponadto zaprezentowanych zostało wiele nowoczesnych urządzeń z dziedziny technik laserowych, robotyki, automatyki, obróbki i rejestracji obrazu i dźwięku. Odwiedzający nas uczniowie mieli również możliwość „dotknięcia” zagadnień związanych z elektrycznością, elektroniką, telekomunikacją, automatyką i robotyką. Mamy nadzieję, że samodzielnie wykonane przez młodzież eksperymenty zachęciły naszych gości do podjęcia studiów na Wydziale Elektrycznym.Dziękujemy wszystkim za przybycie i zapraszamy na kolejne imprezy na Wydziale.