Elektryczny górą na VI Uczelnianej Sesji Studenckich Kół Naukowych! 08.12.2014 09:59

5 grudnia 2014 roku po raz szósty na Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym w Szczecinie zorganizowana została Sesja Studenckich Kół Naukowych. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: JM Rektor ZUT, prof. dr hab. inż. Włodzimierz Kiernożycki i Prorektor ds. Studenckich dr hab. inż. Jacek Wróbel, prof. nadzw. ZUT.Sesja tradycyjnie podzielona była na pięć bloków tematycznych: blok techniczny, blok przyrodniczy, blok chemiczny, blok ekonomiczny oraz blok interdyscyplinarny. Na tegoroczną sesję zgłosiło się 40 Studenckich Kół Naukowych reprezentujących dziesięć wydziałów Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie. W sumie nadesłano 61 streszczeń z czego, 19 do bloku technicznego, 18 do bloku przyrodniczego, 11 do bloku chemicznego, 9 streszczeń przesłanych do bloku ekonomicznego i 4 do bloku interdyscyplinarnego.Z przyjemnością informujemy, że po raz kolejny koła naukowe Wydziału Elektrycznego zdobyły niemal wszystkie nagrody w bloku technicznym:

I MIEJSCE EX AEQUO

• "Płyta Ewaluacyjna do Prac Rozwojowych nad Urządzeniami do Pomiaru Bioimpedancji", Łukasz Przeniosło, Studenckie Koło Naukowe Inżynierii Biomedycznej AKSON, Opiekun: dr inż. Krzysztof Penkala, Katedra Inżynierii Systemów, Sygnałów i Elektroniki
  • "Robot Balansujący", Marcin Szałański, Studenckie Koło Naukowe SKOPR, Opiekun: mgr inż. Andrzej Biedka, Katedra Inżynierii Systemów, Sygnałów i Elektroniki
III MIEJSCE
  • "Czujnik Prędkości Względem Powietrza i Jego Integracja z Układem Sterowania", Sebastian Dzikowicki, Dawid Apanasiewicz, Studenckie Koło Naukowe SARIS, Opiekun: dr inż. Rafał Osypiuk, Katedra Automatyki Przemysłowej i Robotyki
WYRÓŻNIENIE
  • "Mobilny System do Badania Bioimpedancji w Oparciu o Techniki EIS i CV", Michał Raczyński, Studenckie Koło Naukowe Elektroniki i Technik Bezprzewodowych DIPOL, Opiekun: dr inż. Marek Jaskuła, Katedra Inżynierii Systemów Sygnałów i Elektroniki.
WYRÓŻNIENIE SPECJALNE
  • Skrypt - "Podstawy Oprogramowania Mikrokontrolerów - student dla studenta", Maciej Tomczuk, Michał Raczyński, Sebastian Dzikowicki, Studenckie Koło Naukowe Elektroniki i Technik Bezprzewodowych DIPOL, Opiekun: dr inż. Marek Jaskuła, Katedra Inżynierii Systemów Sygnałów i Elektroniki.

Serdecznie gratulujemy!