Elektroniczny indeks na Wydziale Elektrycznym ZUT w Szczecinie 02.10.2012 09:33

Wydział Elektryczny ZUT w Szczecinie po raz pierwszy wręczył nowoprzyjętym studentom listy immatrykulacyjne zamiast tradycyjnych indeksów. Tym samym nasi studenci dołączyli do grona nielicznych jeszcze w kraju studentów, którzy korzystają z elektronicznego systemu dokumentowania przebiegu studiów i mogą pochwalić się „elektronicznym indeksem” .Elektroniczna dokumentacja toku studiów obowiązuje na Wydziale Elektrycznym już od roku, a ostatnim krokiem jej wdrażania było wycofanie z użycia tradycyjnego, papierowego indeksu. Dostęp do elektronicznego systemu odbywa się za pośrednictwem Systemu Intranetowego Wydziału Elektrycznego (SIWE), po uprzednim zalogowaniu z użyciem indywidualnego hasła.Również studenci wyższych lat będą już zwolnieni z obowiązku ‘zbierania’ wpisów od każdego nauczyciela do papierowego indeksu.Baza ocen w formie elektronicznej, oprócz możliwości jakie daje studentom m.in. weryfikowania on-line uzyskanych ocen z zaliczeń i egzaminów, pozwoli również na szczegółową analizę procesu dydaktycznego i poprawę jakości kształcenia.