Elektroniczna dokumentacja toku studiów 12.05.2011 15:43

W dniu 12.05.2011 w sali Rady Wydziału Elektrycznego odbyło się spotkanie władz Wydziału z Samorządem Studenckim oraz starostami kierunków oraz grup studenckich, podczas którego zaprezentowany został nowy element Systemu Intranetowego Wydziału Elektrycznego będący wstępem do wprowadzenia w pełni elektronicznego indeksu.Z duża satysfkacją informujemy również tutaj, że nasz Wydział jako pierwszy w ZUT wdraża - już od sesji letniej roku akademickiego 2010/2011 - system informatyczny, który umożliwi dokumentowanie przebiegu studiów w protokołach i kartach okresowych osiągnięć studenta sporządzanych w postaci wydruków danych elektronicznych.

Zasada działania

• nauczyciele akademiccy wpisują do systemu informatycznego oceny końcowe z wszystkich form zajęć oraz oceny końcowe z przedmiotów;
  • student po zalogowaniu* do SIWE (moduł Moje przedmioty) ma bieżący podgląd wszystkich uzyskanych przez siebie ocen, a od okresu rozliczeniowego również informacje o swoim statusie i ewentualnych decyzjach dziekana;
  • karty okresowych osiągnięć będą drukowane bez udziału studentów przez Dziekanat z systemu informatycznego po zakończeniu każdej sesji. Będą podpisywane i przechowywane w aktach osobowych (tym samym „uwalniamy” studentów od obowiązku drukowania kart oraz potwierdzania w nich uzyskanych ocen);
  • oceny końcowe z przedmiotów będą nadal wpisywane w INDEKSIE, który student ma obowiązek złożyć w Dziekanacie w terminie rozliczeniowym.

Od 27.05.2011 student zobaczy wykaz swoich przedmiotów realizowanych w semestrze letnim 2010/2011 (na liście znajdą się przedmioty wynikające z bieżącego planu studiów, powtarzane w wyniku decyzji Dziekana oraz ewentualne różnice programowe). Prosimy o zweryfikowanie tych danych i w przypadku jakichkolwiek niezgodności o informację do Dziekanatu.Prosimy o zweryfikowanie możliwości dostępu do systemu. W przypadku zapomnienia lub utraty hasła proszę kontaktować się p. Jackiem Zielińskim, budynek WE, ul. 26 kwietnia 10, p. 119, tel. 91 4495119

Zwrot zaległych kart
W celu zakończenia tradycyjnej dokumentacji i sprawnego „przejścia” do elektronicznej dokumentacji przebiegu studiów zobowiązuje się studentów do złożenia w Dziekanacie - do dnia 19.09.2011 - wszystkich zaległych kart okresowych osiągnięć studenta oraz kart egzaminu/zaliczenia formy zajęć z semestrów niezaliczonych, bez względu na to czy są w nich wszystkie wpisy (zaległe wpisy w kartach z poprzednich semestrów można uzupełniać do ostatniego dnia sesji jesiennej, tj. do dnia 18.09.2011).Mamy nadzieję, że pozytywne efekty wprowadzanych zmian odczujemy wszyscy - zarówno nauczyciele akademiccy, studenci jak i pracownicy Dziekanatu.