Egzamin CLAD 26.06.2014 12:50

W dniach 18 oraz 23 czerwca na Wydziale Elektrycznym odbyły się pierwsze egzaminy CLAD organizowane w ramach programu partnerskiego z firmą National Instruments - LabView Academy. Dzięki uczestnictwu Wydziału w programie studenci mieli możliwość całkowicie nieodpłatnego podejścia do testu uznawanego na całym świecie, poświadczającego umiejętności programistyczne w środowisku NI LabVIEW. Do zdawania certyfikatu przystąpiło łącznie ponad 60 osób z kierunków Automatyka i Robotyka oraz Teleinformatyka, które cały semestr uczestniczyły w specjalnie przygotowanym do tego celu kursie. Wszyscy studenci, którzy zaliczyli egzamin otrzymają specjalny dyplom respektowany na całym świecie oraz przywilej do posługiwania się tytułem "Certified Associate Developer".Wydział Elektryczny Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie jest jednym z kilku w Polsce i kilkudziesięciu na świecie, który zapewnia swoim studentom możliwość bezpłatnego podejścia do certyfikatu CLAD.