Aktualności

Dwóch pracowników Wydziału Elektrycznego na liście 2% najczęściej cytowanych naukowców na świecie 18.10.2022 16:57

Ukazał się najnowszy ranking „World’s TOP 2 proc. Scientists”. Jest to prestiżowa lista najbardziej wpływowych ludzi nauki na świecie.
W trzeciej edycji zestawienia najczęściej cytowanych naukowców na świecie, opracowanego przez badaczy ze Stanford University, Elsevier B.V. oraz SciTech Strategies, Inc., wśród kilkunastu pracowników Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie znalazło się dwóch naukowców Wydziału Elektrycznego -  prof. dr hab. inż. Adam Krzyżak oraz dr hab. inż. Jacek Piskorowski, prof. ZUT.

Prof. Adam Krzyżak oraz prof. Jacek Piskorowski znaleźli się na tej liście już po raz trzeci z rzędu!

Wspomniany ranking jest opracowywany przez analityków z Uniwersytetu Stanforda, wydawnictwo Elsevier oraz firmę analityczną SciTech Strategies.
Lista TOP 2 proc. opiera się na dwóch zestawieniach. Pierwsze, ocenia całościowy dorobek naukowy badaczy od początku kariery do 2021 roku według indeksu bibliometrycznego, uwzględniając takie kryteria jak: indeks Hirscha, liczbę cytowań, autocytowań, czy miejsce na liście autorów. Drugie zestawienie zawiera nazwiska najczęściej cytowanych naukowców w 2021 roku przez innych autorów.

Naukowcy z całego świata zostali podzieleni na 22 dziedziny naukowe i 176 poddziedzin. W rankingu uwzględniono 200 tysięcy osób.