Dwa projekty studenckie z Wydziału Elektrycznego wśród najlepszych z najlepszych! 04.09.2018 13:25

Miło nam poinformować, iż w wyniku zakończonej w sierpniu 2018 r. ewaluacji ofert zgłoszonych w ramach projektu MNiSW „Najlepsi z najlepszych! 3.0.”, wśród 98 ofert zatwierdzonych do finansowania znalazły się dwie zgłoszone przez studentki kierunku „Automatyka i robotyka” prowadzonego na naszym Wydziale.
Projekt zgłoszony przez Ewelinę Chołodowicz pt. „Zastosowanie rachunku ułamkowego do sterowania wahadłem Furuty” uzyskał finansowanie w kwocie 14 830,20 zł, natomiast wartość projektu Ewy Abrahamowicz pt. „Wykorzystanie elementów sztucznej inteligencji i detekcji uszkodzeń do sterowania sygnalizacją świetlną w zastosowaniu do makroskopowego modelu matematycznego ruchu ulicznego” to 15 000 zł.
Opiekunem naukowym obu studentek jest dr hab. inż. Przemysław Orłowski, prof. nadzw.
Celem naboru ofert realizowanego w ramach projektu pt. „Najlepsi z najlepszych! 3.0.” ze środków Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego jest wsparcie wybitnie uzdolnionych studentów w rozwoju ich aktywności. Dzięki zdobytym środkom beneficjenci projektu będą mogli uczestniczyć w konkursach, zawodach i konferencjach na arenie międzynarodowej.
Projekt pozakonkursowy pt. „Najlepsi z najlepszych! 3.0.” to kontynuacja projektów pt. „Najlepsi z najlepszych!” i „Najlepsi z najlepszych! 2.0.” oraz programu Ministra „Generacja Przyszłości”, realizowanych w latach ubiegłych przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Lista projektów rekomendowanych do finansowania dostępna na stronie MNiSW:
www.nauka.gov.pl/g2/oryginal/2018_08/55491687eaa964c006ce391c8a6348b3.pdf