Dr inż. Przemysław Łopato laureatem programu stypendialnego MNiSW dla wybitnych młodych naukowców 07.10.2014 15:46

3 października Minister nauki i szkolnictwa wyższego przyznała stypendia dla wybitnych młodych naukowców, którzy prowadzą wysokiej jakości badania i cieszą się imponującym dorobkiem naukowym. W dziewiątej edycji konkursu na stypendia dla młodych wybitnych uczonych wpłynęło ponad 727 wniosków. Spośród nich wyłoniono 202 laureatów, którzy zdobyli co najmniej 90 punktów. Miło nam poinformować, że tegorocznym laureatem został pracownik naszego Wydziału - dr inż. Przemysław Łopato z Katedry Elektrotechniki Teoretycznej i Informatyki. Doceniono w ten sposób jego dorobek naukowy dotyczący badania materiałów kompozytowych za pomocą fal elektromagnetycznych w zakresie mikrofalowym i terahercowym.

Stypendyści reprezentują dziedziny nauk humanistycznych, społecznych, nauk o sztuce i twórczości artystycznej, nauk przyrodniczych, technicznych, ścisłych, rolniczych i medycznych. Stypendia dla wybitnych młodych naukowców przyznawane są młodym badaczom zatrudnionym w uczelniach, w instytutach Polskiej Akademii Nauk lub instytutach badawczych. Wnioski składa instytucja zatrudniająca młodego badacza. Ocenie podlega m.in. dorobek naukowy kandydata, poziom prowadzonych badań, nagrody oraz udział w projektach międzynarodowych.

Serdecznie gratulujemy!