Dr inż. Piotr Lech na konferencji z udziałem Prezydenta RP 30.01.2020 09:22

W dniu 30 stycznia 2020 r. w Domu Kultury Kolejarza w Stargardzie miała miejsce konferencja naukowa pt. „Perspektywy dla rozwoju Internetu Rzeczy – Samorząd Przyszłości” - pierwsze z cyklu spotkań organizowanych przez Ministerstwo Cyfryzacji we współpracy z Kancelarią Prezydenta RP, Polskim Funduszem Rozwoju oraz Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa, w której udział wzięli m.in. Prezydent Andrzej Duda, Minister Cyfryzacji Marek Zagórski, wojewoda zachodniopomorski Tomasz Hinc oraz posłowie z regionu.

Jednym z prelegentów, zaproszonych w charakterze regionalnego eksperta w zakresie technologii Internetu Rzeczy, był pracownik Katedry Przetwarzania Sygnałów i Inżynierii Multimedialnej Wydziału Elektrycznego dr inż. Piotr Lech. Przedstawił on prezentację pt. „Dobre praktyki w regionie: Od IoT do Przemysłu 4.0 – Zerkniemy w przyszłość - Samorząd jako beneficjent Internetu Rzeczy”, w której, poza przykładami działań w regionie, zaprezentował również potencjał naszej Uczelni w zakresie nowoczesnych technologii Przemysłu Przyszłości m.in. związanych z Internetem Rzeczy i systemami teleinformatycznymi.

Podczas wydarzenia swoje nowoczesne technologie przedstawili również przedsiębiorcy z regionu. W konferencji wzięli też udział konsultanci Regionalnego Punktu Kontaktowego PR UE z Regionalnego Centrum Innowacji i Transferu Technologii ZUT. Więcej informacji na stronie UM w Stargardzie.