Dr inż. Grzegorz Psuj uhonorowany podczas 42. Krajowej Konferencji Badań Nieniszczących 07.11.2013 12:28

W dniach 15-17.10.2013 r. w Kołobrzegu odbyła się 42. Krajowa Konferencja Badań Nieniszczących organizowana przez Polskie Towarzystwo Badań Nieniszczących i Diagnostyki Technicznej Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Mechaników Polskich.Krajowe Konferencje Badań Nieniszczących stanowią otwarte, ogólnopolskie forum wymiany informacji i doświadczeń w dziedzinie badań nieniszczących. W ramach KKBN odbywają się również Międzynarodowe Wystawy Aparatury NDT, na których przedstawiana jest najnowsza aparatura badawcza i prezentowane są rozwiązania technologiczne.W tym roku konferencja odbyła się pod patronatem Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie, a członkami komitetu naukowo-programowego byli przedstawiciele Wydziału Elektrycznego: prof. zw. dr inż. dr h.c. Ryszard Sikora i dr hab. inż. Tomasz Chady, prof. ZUT. Czynny udział w konferencji brali także dr inż. Piotr Baniukiewicz i dr inż. Grzegorz Psuj. Podczas prezentacji pt. „Ultrasonic and electromagnetic inspections of railway hollow axles” dr inż. Grzegorz Psuj przedstawił wyniki prac badawczych prowadzonych w ramach projektu AxleInspect z 7. Programu Ramowego realizowanego przez pracowników Katedry Elektrotechniki Teoretycznej i Informatyki. Badania dotyczą budowy nowych systemów pomiarowych do testowania osi kolejowych. Wystąpienie zyskało uznanie, a dr inż. Grzegorz Psuj, za współudział w przygotowaniu i wygłoszeniu artykułu, otrzymał nagrodę im. Profesora Zdzisława Pawłowskiego za najlepszy referat młodego uczestnika 42. Krajowej Konferencji Badań Nieniszczących.

Serdecznie gratulujemy!