Dr inż. Grzegorz Psuj laureatem programu stypendialnego MNiSW dla wybitnych młodych naukowców 22.09.2015 15:57

18 września Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego przyznała stypendia dla wybitnych młodych naukowców, którzy prowadzą wysokiej jakości badania i cieszą się imponującym dorobkiem naukowym. W dziesiątej edycji konkursu na stypendia dla młodych wybitnych uczonych wpłynęło 814 wniosków. Miło nam poinformować, że wśród 255 tegorocznych laureatów znalazł się pracownik naszego Wydziału – dr inż. Grzegorz Psuj z Katedry Elektrotechniki Teoretycznej i Informatyki. Doceniono w ten sposób jego dorobek naukowy dotyczący tworzenia zintegrowanych systemów wieloźródłowej fuzji danych na potrzeby oceny właściwości i stanu materiałów metodami elektromagnetycznymi.Stypendyści reprezentują dziedziny nauk humanistycznych, społecznych, nauk o sztuce i twórczości artystycznej, nauk przyrodniczych, technicznych, ścisłych, rolniczych i medycznych. Stypendia dla wybitnych młodych naukowców przyznawane są młodym badaczom zatrudnionym w uczelniach, w instytutach Polskiej Akademii Nauk lub instytutach badawczych. Wnioski składa instytucja zatrudniająca młodego badacza. Ocenie podlega m.in. dorobek naukowy kandydata, poziom prowadzonych badań, nagrody oraz udział w projektach międzynarodowych.Serdecznie gratulujemy!