Dotacja na modernizację zabytkowego budynku Wydziału Elektrycznego 26.06.2024 14:16

W odpowiedzi na wniosek pn. "Przebudowa budynku Wydziału Elektrycznego" decyzją Ministra Nauki Wydział Elektryczny ZUT uzyskał dotację w wysokości 6 000 000 zł, dzięki której możliwe będzie dofinansowanie kompleksowej modernizacji zabytkowego budynku WE przy ul. Sikorskiego 37. W trakcie kilkuletnich przygotowań do tej inwestycji, o całkowitej wartości przekraczającej 8 milionów zł, część prac, obejmująca m.in. modernizację pomieszczeń w jednym ze skrzydeł na ostatnim piętrze, została już wykonana ze środków Wydziału.

W efekcie realizacji projektu w ciągu najbliższych kilkunastu miesięcy przebudową objętych zostanie około 40 pomieszczeń, a także korytarze i sanitariaty, dokonana zostanie także modernizacja instalacji technicznych. W zmodernizowanym budynku przewidywane jest również utworzenie nowych laboratoriów z zakresu transformacji energetycznej, w tym energetyki prosumenckiej i wodorowej, a także doposażenie istniejących m.in. laboratoriów środowiskowych i olejowych Katedry Wysokich Napięć i Elektroenergetyki. Planowane jest także odsłonięcie i renowacja stropu z zabytkowym sklepieniem łukowym w centralnej części najwyższego piętra budynku wraz z innymi pracami mającymi za celu odrestaurowanie historycznych elementów budynku, zgodnie z zaleceniami konserwatora zabytków.

Fot.: Materiały prasowe Wydziału Elektrycznego ZUT