Dni innowacji technologicznych 23-24.05.2011 11.05.2011 14:17

Technologie 3D, hologramy, roboty, platformy internetowe, aplikacje, warsztaty wzornictwa przemysłowego – jak zarobić 4 miliony w 4 lata ? - i wiele innych atrakcji.Zapraszamy serdecznie na Dni Innowacji w ramach projektu Transfer Wiedzy w Regionie.Konferencja odbędzie się w dniach 23-24 maja na Wydziale Elektrycznym Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie, przy ul. Sikorskiego 37. W programie prezentacje i warsztaty z udziałem młodych polskich ekspertów posiadających potencjał by rozwijać wybrane przez siebie branże na skalę światową m.in.:

• Janusz Kaniewski – światowej klasy designer, swego czasu jedyny polski designer w zespole najsłynniejszej pracowni projektowania samochodów Pininfarina. W rankingu na najbardziej innowacyjnych ludzi w Polsce, opublikowanym przez tygodnik Forbes zajął drugie miejsce.W programie Dni Innowacji przeprowadzi prezentację pt: która zakończy się półtoragodzinnymi warsztatami rysunku, na które serdecznie zapraszamy przede wszystkim studentów wzornictwa architektury oraz innych kierunków artystycznych.
  • Wojciech Syrocki – Twórca ROBONET - tytułem Złotej Jaskółki Przedsiębiorczości. Jego projekt RoboCAMP zdobył I miejsce w II Ogólnopolskim Konkursie na Najlepsze Biznesplany realizowane w Akademickich Inkubatorach Przedsiębiorczości.W trakcie trwania prezentacji, na specjalnie przygotowanym stanowisku, będzie można zapoznać się z modelami mini robotów, na specjalnie przygotowanym do tego stanowisku.
  • Tomasz Pakulski – project manager współtwórca platformy REDlink – usługi wielokrotnie nagradzana (Microsoft, Dun&Bradstreet, Ministerstwo Finansów oraz Gospodarki), oferującej wielokanałową komunikację bezpośrednią: via MAIL, SMS, FAX oraz VMS za pośrednictwem indywidualnego konta obsługi klienta, dostępnego w przeglądarce internetowej.
  • Marek Koźlak – współzałożyciel firmy i3D, zajmującej się technologiami trójwymiarowymi oraz hologramowymi. Firma tworząca wirtualną rzeczywistość, oraz projekcie hologramowe, współpracująca z największymi światowymi firmami zajmującymi się technologią 3D.Na wszystkich entuzjastów wirtualnego świata czeka niespodzianka, …
  • Jacek Major- ekspert w Departamencie Dyplomacji Publicznej i Kulturalnej MSZ, koordynator projektu Polish High Fliers –promującego wybranych Polaków - ludzi młodych, stale aktywnych, którzy tym co robią zadziwiają i wzbudzają uznanie na całym świecie, zmieniają życie innych ludzi, dokonują przełomowych odkryć w nauce, biznesie i design'ie.
  • Marek Dymek – pełnomocnik prezydenta ds. społeczeństwa informacyjnego, reprezentujący Urząd Miasta Szczecin, który otrzymał w tym roku tytuł lidera Informatyki w kategorii administracja publiczna w podczas Gali 14 konkursu Lidera Informatyki organizowanego przez COMPUTERWORLD.
  • Łukasz Modzelewski – Digital Media Director 4 FUN TV – telewizji muzyczno – interaktywnej. W swoim wystąpieniu zaprezentuje technologie internetowe wykorzystywane w produkcji i emisji programu, oraz sposób wykorzystania aplikacji internetowych.
  • Artur Kornobis – dyrektor firmy Object Connect, która świadczy usługi informatyczne dla polskich przedsiębiorstw i jako pierwsza w Polsce uruchomi multimedialne centrum oparte na technologii Microsoft Surface – miejsce w którym przy interaktywnych stolikach – 30 calowych wyświetlaczach z technologią multitouch, na których będzie można uruchomić szereg aplikacji, bądź przenieść obraz z telefonu komórkowego, leżącego na tymże stoliku, a do tego wypić kawę lub sok – wiedząc ile kalorii zawierają – gdyż takie informacje nam się wyświetlą. Stolik taki będzie można zobaczyć podczas Dni Innowacji – i przekonać się jak takie urządzenie możemy wykorzystać.

Pliki do pobrania
[download id="139184"] Dni Innowacji organizowane są w ramach projektu TRANSFER WIEDZY W REGIONE, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.