Cykl wykładów dla młodzieży rozpoczęty 26.09.2013 11:21

W dniu 25 września odbył się inauguracyjny wykład z cyklu spotkań z młodzieżą szkół średnich. W spotkaniu wzięło udział kilkadziesiąt osób. W pierwszej jego części młodzież wysłuchała referatu wygłoszonego przez dr inż. Rafała Osypiuka pt.: „Elektronika w informatyce, informatyka w automatyce i robotyce, robotyka w elektronice, czyli techniczny krąg współzależności”, a następnie odwiedziła sale laboratoryjne i pracownie Katedry Automatyki Przemysłowej i Robotyki. W kolejnej części spotkania odwiedzający zobaczyli roboty przemysłowe, sterowniki swobodnie programowalne oraz systemy wizualizacji. Pełnomocnik Dziekana ds. promocji wydziału, dr inż. Krzysztof Jaroszewski, przedstawił także ofertę edukacyjną Wydziału Elektrycznego.Wszystkim przybyłym bardzo dziękujemy za zainteresowanie i już teraz zapraszamy na kolejne wykłady. 23 października mgr inż. Adam Łukomski wygłosi referat zatytułowany „Czy robot może chodzić jak człowiek? Wstęp do robotyki humanoidalnej". Zapraszamy!