Bibliotekarze dzieciom i z dziećmi 23.05.2012 08:43

W ramach IX Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek bibliotekarze Biblioteki Głównej Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie, a zwłaszcza pracownicy Biblioteki Wydziału Elektrycznego czynnie włączyli się do corocznej akcji organizowanej przez Szczeciński Oddział Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich „Bibliotekarze Dzieciom”.7 maja odbył się kiermasz w Bibliotece Głównej Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie, gdzie za symboliczną złotówkę można było nabyć wiele ciekawych książek. Działała również kawiarenka oferująca własnoręczne wyroby kulinarne. Cały dochód wraz z dużą ilością maskotek przekazany został Krajowemu Towarzystwu Autyzmu oddział w Szczecinie.15 maja, na zakończenie obchodów Tygodnia Bibliotek, gościliśmy w Bibliotece Wydziału Elektrycznego grupę przedszkolaków z Przedszkola Publicznego nr 20, którzy z wielkim zainteresowaniem zapoznali się z pracą bibliotekarza oraz strukturą biblioteki naukowej. Nastąpiła również integracja naszych studentów z przedszkolakami. Studenci z wielką przyjemnością zademonstrowali nowe komputery w Bibliotece, gdzie na monitorach dotykowych dzieci tworzyły swoje prace.W trakcie odwiedzin w Bibliotece na przedszkolaków czekała niespodzianka - pokaz robotów przygotowany przez dr inż. Janusza Paplińskiego z Katedry Sterowania i Pomiarów oraz doktoranta mgr inż. Adama Łukomskiego. Pokaz zrobił olbrzymie wrażenie na dzieciach i mamy nadzieję, że zachęcił do kolejnych odwiedzin na Wydziale.