Absolwent Wydziału Elektrycznego wśród konstruktorów pierwszego polskiego satelity 17.02.2012 10:27

W poniedziałek, 13. lutego 2012 r. na pokładzie europejskiej rakiety Vega został wyniesiony na orbitę pierwszy polski satelita PW-Sat. W zespole twórców satelity - studentów Politechniki Warszawskiej oraz specjalistów z Centrum Badań Kosmicznych PAN - jest mgr inż. Jakub Lisowski, ubiegłoroczny absolwent kierunku Automatyka i robotyka na Wydziale Elektrycznym ZUT.Mgr inż. Jakub Lisowski studiował Automatykę i robotykę na Wydziale Elektrycznym ZUT w latach 2006-2011, na studiach pierwszego i drugiego stopnia. Pracę inżynierską nt. "Laboratoryjny model helikoptera" oraz magisterską nt. "Sterowanie orientacją satelity badawczego" pisał pod opieką naukową dr. inż. Tomasza Barcińskiego z Katedry Sterowania i Pomiarów.Aktualnie kontynuuje naukę na naszym Wydziale na studiach trzeciego stopnia, jako doktorant w Katedrze Sterowania i Pomiarów.Od lutego 2011 r. jest pracownikiem Centrum Badań Kosmicznych PAN w Warszawie.

Materiały prasowe o satelicie