9. Przegląd Filmów o Górach O! GÓRY 28.01.2020 09:27

Miło nam poinformować, że w dniach 5-9 lutego 2020 r. w Audytorium Wydziału Elektrycznego im. Stanisława Skoczowskiego przy ul. 26 Kwietnia 10 odbędzie się już 9. edycja Przeglądu Filmów o Górach O! GÓRY im. Tadeusza Piotrowskiego, współorganizowanego po raz kolejny przez Wydział Elektryczny ZUT.

Wydarzenie to, jak co roku, wprowadza uczestników w magiczny świat gór, na piękne szczyty, skąd rozpościerają się zapierające dech widoki. Pogłębia wiedzę o górach, umożliwia poznawanie ich wymiarów zewnętrznych i wewnętrznych, stwarza możliwość integracji różnych środowisk społecznych, przyciągając wiele osób czynnie uprawiających wspinaczkę górską, trekkingi w najwyższych i najpiękniejszych górach świata, miłośników turystyki górskiej, krajobrazu, ochrony przyrody i ekologii.

Pomiędzy blokami filmowymi o tematyce górskiej, reprezentującymi kinematografię z całego świata, trwającymi łącznie blisko 1000 minut, odbędą się spotkania z Gośćmi Specjalnymi Przeglądu, dyskusje oraz podpisywanie książek i innych wydawnictw przez ich Autorów. Każdego dnia wśród publiczności Przeglądu zostanie rozlosowana atrakcyjna nagroda w plebiscycie na najciekawszy film dnia.

W ramach Przeglądu odbędą się również liczne wydarzenia towarzyszące, m.in.:

• wystawy fotograficzne,
  • panel dyskusyjny z udziałem Gości Specjalnych,
  • Bieg „Everest Szczeciński” na dystansie 8848 m,
  • Zawody Wspinaczkowe BIG WALL,
  • Konkurs Filmów Amatorskich,
  • obchody 40. rocznicy pierwszego, zimowego zdobycia ośmiotysięcznika Mount Everestu,
  • Przedszkole Przeglądowe oferujące animacje, gry i zabawy dla najmłodszych,
  • kawiarenka dla uczestników Przeglądu.

Szczegółowe informacje oraz program wydarzenia można znaleźć na stronie  http://ogory.szczecin.pl/

Serdecznie zapraszamy do udziału!

Zaproszenie na Przegląd Filmów o Górach im. Tadeusza Piotrowskiego