50. Międzyuczelniana Konferencja Metrologów 12.09.2018 16:17

W dniu 10 września 2018 r. na Wydziale Elektrycznym Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie odbyła się jubileuszowa 50. Międzyuczelniana Konferencja Metrologów. Zgodnie z założeniami, współorganizowana przez nasz wydział konferencja, skierowana jest do młodych metrologów ze wszystkich wyższych uczelni technicznych w kraju. Jej celem jest zaprezentowanie osiągnięć i wymiana doświadczeń pomiędzy początkującymi naukowcami. Tegoroczna edycja MKM, ze względu na swój wyjątkowy, jubileuszowy charakter, miała nieco inny wymiar. Po inauguracji, którą poprowadził Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego dr hab. inż. Dariusz Świsulski prof. nadzw. z Politechniki Gdańskiej, głos zabrał jej wieloletni organizator i Honorowy Przewodniczący prof. dr hab. inż. Stefan Kubisa, niegdyś Kierownik Zakładu Metrologii na Wydziale Elektrycznym najpierw Politechniki Szczecińskiej, a potem ZUT w Szczecinie. Przypomniał on samą ideę powstania Konferencji, jak i pokrótce omówił jej kolejne edycje. Miłym akcentem było wręczenie przez Prezesa Stowarzyszenia Elektryków Polskich, dr inż. Piotra Szymczaka, pamiątkowych medali i wyróżnień za zasługi dla SEP i rozwoju nauki. Uroczystość rozpoczęcia 50. MKM uświetnili swoją obecnością: dr hab. inż. Jacek Wróbel prof. nadzw. – Rektor ZUT, dr inż. Włodzimierz Lewandowski – Prezes GUM, dr hab. inż. Krzysztof Okarma prof. nadzw. ZUT – Dziekan WE ZUT. Dodatkową atrakcją tegorocznej edycji MKM była wystawa zdjęć antycznych miar autorstwa dr inż. Artura Wollek, a także możliwość zwiedzenia Laboratoriów Metrologii Katedry Sterowania i Pomiarów WE ZUT w Szczecinie i przyjrzenie się efektom pracy Studenckiego Koła Naukowego ACT działającego przy ww. Katedrze.

Zdjęcia: Artur Wollek