Podpisanie umowy patronackiej pomiędzy Wydziałem Elektrycznym ZUT a Technikum Technologii Cyfrowych w Szczecinie 24.04.2024 11:49

W dniu 24.04.2024 r. odbyło się spotkanie z udziałem Władz Wydziału Elektrycznego w składzie:

• Dziekan prof. dr hab. inż. Krzysztof Okarma,
  • Prodziekan ds. studenckich i kształcenia dr hab. inż. Marcin Ziółkowski, prof. ZUT,
  • Prodziekan ds. studenckich i kształcenia dr hab. inż. Piotr Paplicki, prof. ZUT

z przedstawicielami Technikum Technologii Cyfrowych w Szczecinie:

• Dyrektorem mgr. inż. Krzysztofem Królakiem
  • Panią Kierownik Szkolenia Praktycznego mgr inż. Małgorzatą Lorenc.

Podczas spotkania zostały omówione szczegóły współpracy, w szczególności dotyczące wsparcia uczniów wybranych klas. Porozumienie zostało sygnowane przez Dziekana WE i Dyrektora TTC. Wydział Elektryczny objął patronatem klasy o profilu informatycznym, realizujące dodatkowe zajęcia z zakresu robotyki, Internetu Rzeczy oraz systemów wbudowanych.

Umowa patronacka umożliwi uczniom klas patronackich m. in. korzystanie z oferty i zaplecza naukowo-dydaktycznego, udział w wybranych wykładach akademickich, zajęciach laboratoryjnych, ćwiczeniach i warsztatach organizowanych na WE.

Patronat przewiduje również możliwość organizowania wspólnych przedsięwzięć i udziału w imprezach naukowych i kulturalnych na terenie WE oraz TTC, jak również udział w spotkaniach studenckich kół naukowych.

Wszyscy uczestnicy wyrazili chęć współpracy w zakresie szeroko pojmowanego rozwoju nauki, techniki i technologii, zwłaszcza w obszarze nauk technicznych ukierunkowanych na zagadnienia informatyki stosowanej.

Foto: Natalia Lisowska