Zaproszenie na wystawę MATEMATYKA W OBIEKTYWIE 10.02.2023 14:44

Dziekan Wydziału Elektrycznego Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie, Oddział Szczeciński Związku Polskich Artystów Fotografików oraz Kierownik Projektu dr hab. Małgorzata Makiewicz, prof. APS, prof. US

zapraszają na wystawę fotografii

MATEMATYKA W OBIEKTYWIE

12 lat Międzynarodowego Konkursu Fotograficznego

Wernisaż odbędzie się w dniu 15.02.2023 godz. 18.00 w Galerii Okręgu Szczecińskiego ZPAF Wydział Elektryczny ZUT Szczecin, ul. 26 Kwietnia 10.

Wystawa, przygotowana przez Uniwersytet Szczeciński i Akademię Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie, zawiera wybrane fotografie finalistów dwunastu edycji Międzynarodowego Konkursu Fotograficznego „Matematyka w obiektywie”. Ekspozycja została przedstawiona po raz pierwszy w roku 2022 w Senacie Rzeczypospolitej, w setną rocznicę opublikowania rozprawy doktorskiej Stefana Banacha.

Międzynarodowy Projekt Naukowo-Dydaktyczny Mathematics in Focus dwukrotnie (w roku 2019 i 2022) uzyskał I miejsce w kategorii Uniwersytecki Projekt Naukowy w konkursie Laurów Uniwersyteckich organizowanym przez Forum Uniwersytetów Polskich.

Wystawa potrwa od 15.02.2023 do 04.03.2023.

Zapraszamy!