Zaproszenie na wystawę KOBIETY O KOBIETACH 13.03.2023 14:43

Dziekan Wydziału Elektrycznego Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie oraz Oddział Szczeciński Związku Polskich Artystów Fotografików zapraszają na wystawę

KOBIETY O KOBIETACH

Wystawę będzie można obejrzeć w dniach: 16.03.2023 – 18.04.2023 w Galerii Okręgu Szczecińskiego ZPAF na Wydziale Elektrycznym ZUT w Szczecinie przy ul. 26 Kwietnia 10.

Wernisaż odbędzie się w czwartek 16.03.2023 r. o godz.18.00.

Wystawa KOBIETY O KOBIETACH nie jest przedstawieniem całokształtu problemów kobiet na całym świecie. Każda z artystek w pięciu pracach pokazała tylko wyrywkowy rzut oka na życie kobiet. Wystawa nie miała wspólnego mianownika i autorki nie uzgadniały ze sobą tematyki zdjęć - jest to tylko przyczynek do przemyśleń, rozważań i dyskusji. Fotografie były prezentowane na Festiwalu Kobiet w Świnoujściu w roku 2019., a w Galerii ZPAF eksponujemy  ich część.

Krystyna Łyczywek, Ewa Łyczywek-Pałka, Danuta Piotrowska, Anna Pisula-Mandziej oraz Marzena Wasikowska, które są autorkami zdjęć, mieszkają w trzech krajach – Polsce, Holandii i Australii, ale łączy je wspólna pasja fotograficzna i wszystkie należą do Okręgu Szczecińskiego Związku Polskich Artystów Fotografików.

Serdecznie zapraszamy!

Zdjęcia: Anna Pisula-Mandziej, Danuta Piotrwoska, Ewa Łyczywek-Pałka, Krystyna Łyczywek, Marzena Wasikowska