Seminarium "Mechanizmy finansowania badań młodych naukowców w Polsce - znajdź swój fundusz na badania lub staż" 05.04.2013 09:39

Regionalne Centrum Innowacji i Transferu Technologii wraz z Radą Młodych Naukowców zapraszają na dwudniowe, bezpłatne seminarium dotyczące przeglądu programów badawczych B+R oraz funduszy stypendialnych i stażowych, skierowanych głównie do młodych naukowców.Seminarium odbędzie się w dniach 16-17 kwietnia 2013 r. w siedzibie RCIiTT przy ulicy Janosika 8 w Szczecinie, aula (II piętro).Pierwszy dzień seminarium będzie dotyczył różnych możliwości finansowania badań oraz zasad przyznawania środków. Uczestnicy zapoznają się z wybranymi programami Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz ofertą Wspólnotowego Centrum Badawczego i Europejskich Infrastruktur Badawczych. Wśród omawianych mechanizmów finansowania znajdzie się również nowy Program Ramowy – Horizon 2020.Drugi dzień seminarium będzie poświęcony głównie stażom oraz możliwościom stypendialnym dla młodej kadry naukowej. Wśród bogatej oferty znajdą się m.in.: niemieckie mechanizmy stypendialne, w tym DAAD, Polsko-Amerykańska Komisja Fulbrighta, Fundusz Wyszehradzki, programy Narodowego Centrum Nauki i Biura Uznawalności Wykształcenia i Wymiany Międzynarodowej oraz oferta stypendialna dla kobiet nauki- L’Oreal. Prelegentami będą osoby koordynujące wybrane staże, a także ich absolwenci, którzy podzielą się z Państwem swoimi doświadczeniami związanymi z ubieganiem się o stypendia oraz ich realizacją.Osoby zainteresowane udziałem w seminarium proszone są o rejestrację do dnia 10 kwietnia br. na stronie internetowej RCIiTT: www.innowacje.zut.edu.pl, zakładka „Szkolenia”. Liczba miejsc ograniczona.Pytania i wątpliwości kierować należy na e-mail: rtd@zut.edu.pl lub tel.: 91 449 47 23.