Relacja z wernisażu pt. Mont Blanc 1971 28.11.2022 15:56

W piątek 25 listopada 2022 r., tuż przed Inauguracją 10. Przeglądu Filmów o Górach O! Góry im. Tadeusza Piotrowskiego, w Galerii ZPAF, zlokalizowanej we foyer Audytorium im. Profesora Stanisława Skoczowskiego, odbył się wernisaż wystawy fotografii pt. Mont Blanc 1971.  Wernisaż, towarzyszący tym razem przeglądowi filmów, otworzyli Dziekan Wydziału Elektrycznego dr hab. inż. Krzysztof Okarma, prof. ZUT, Prezes Okręgu Szczecińskiego ZPAF Ewa Łyczywek-Pałka, Dyrektor Przeglądu O! Góry Roman Weczer oraz Danuta Piotrowska, która przedstawiła historię wyprawy udokumentowanej na fotografiach.

Zdjęcia przedstawiają pierwsze przejście zimowe Wielkiego Filara Narożnego Mont Blanc dokonane w 1971 roku, stanowiące jedno z największych osiągnięć polskiego alpinizmu. Jednym z ich autorów był Tadeusz Piotrowski - wybitny polski alpinista i himalaista, patron Przeglądu O! Góry.