Podpisanie umowy o współpracy z Precision Systems Engineering 22.04.2022 15:20

Wydział Elektryczny ZUT w Szczecinie ma nowego partnera przemysłowego. Została nim firma Precision Systems Engineering (PSE) z siedzibą w Szczecinie.

Porozumienie w tej sprawie podpisali w czwartek,21 kwietnia 2022 r. dziekan Wydziału Elektrycznego prof. Krzysztof Okarma oraz dyrektor PSE Marek Zaleski. Umowa zakłada wsparcie merytoryczne i praktyczne dla studentów, doktorantów i pracowników naukowych wydziału poprzez organizowanie wykładów, praktyk, staży, konsultacji oraz wspólnych projektów naukowo-badawczych.

Precision Systems Engineering to firma inżynierska, zatrudniająca około 50 inżynierów rożnych specjalności ( m. in. projektantów mechaników, automatyków, programistów, inżynierów procesu), zajmująca się projektowaniem i dostarczaniem zautomatyzowanych systemów produkcyjnych, gdzie szczególny nacisk kładzie się na precyzję montażu produkowanych elementów. Firma powstała na skutek zakupu inżynierskiego oddziału firmy Sonion Polska przez holenderski holding IMS. Wcześniej pod skrzydłami Sonion, a obecnie IMS, firma Precision Systems Engineering posiada ponad 15-letnie doświadczenie w projektowaniu maszyn, pracach badawczo-rozwojowych, wdrażaniu procesów produkcyjnych oraz wsparciu technicznym.