Michał Raczyński doktorem nauk inżynieryjno-technicznych 14.03.2023 08:36

W dniu 13 marca 2023 r. Senat Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie nadał mgr. inż. Michałowi Raczyńskiemu stopień doktora w dziedzinie nauk inżynieryjno-technicznych w dyscyplinie: automatyka, elektronika, elektrotechnika i technologie kosmiczne.

Tematem rozprawy doktorskiej, która odbyła się w dniu 17 listopada 2022 r., było: „Wyznaczanie natężenia dźwięku na podstawie synchronizowanych przebiegów ciśnienia akustycznego”. W zaprezentowanej pracy zbadano właściwości i podano potencjalne zastosowania alternatywnej metody pomiaru natężenia dźwięku, jaką jest zmodyfikowana wersja sondy PP (ciśnienie-ciśnienie).

Warto podkreślić, że tym samym dr inż. Michał Raczyński został pierwszą osobą na naszej Uczelni, której nadano stopień w nowej dyscyplinie naukowej: automatyka, elektronika, elektrotechnika i technologie kosmiczne.

Serdecznie gratulujemy!

we.zut.edu.pl/o-wydziale/dzialalnosc-naukowa/przewody-doktorskie.html