Aktualności

Wykład otwarty: „Zarządzanie energią w mikrosieciach elektroenergetycznych” 09.01.2026 09:24

W dniu 14 stycznia o godz. 17:00 na Wydziale Elektrycznym ZUT w Szczecinie odbędzie się kolejny wykład otwarty, poświęcony zagadnieniom zarządzania energią w systemach elektroenergetycznych, ze szczególnym uwzględnieniem mikrosieci z dużym udziałem odnawialnych źródeł energii.

Celem wykładu będzie przybliżenie problematyki funkcjonowania współczesnych systemów elektroenergetycznych oraz wyzwań, jakie pojawiają się wraz ze wzrostem udziału źródeł odnawialnych. W trakcie spotkania omówione zostaną m.in.:

  • stosowane metody zarządzania energią wraz z ich zaletami i ograniczeniami,
  • przykłady praktycznych zastosowań,
  • perspektywy rozwoju i kierunki dalszych badań.

Data: 14 stycznia 2026 r.
Godzina: 17:00
Miejsce: budynek WE przy ul. 26 Kwietnia 10, sala 301
Prelegent: mgr inż. Grzegorz Maślak (Katedra Automatyki i Robotyki)

Serdecznie zapraszamy do udziału.